Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın 19 Eylül Gaziler Günü mesajı

  Türkiye, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri mücadele sonucu vatan toprağına dönüşmüştür. Bugün şehit ve gazilerimizin bu mücadelesi sayesinde huzur içinde, güvenle yaşıyoruz.
       Gazilerimizin kahramanlık ve vatanperverlikleri her türlü övgünün üzerindedir. Onların hatıra ve ideallerini yaşatmak en temel vazifemizdir.
       Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak bu vazifenin bilinciyle gazilerimizin haklarının iyileştirilmesi, gerekli yasal düzenlemelerin yapılması için çaba sarf ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz düzenlemelerle birçok haktan yararlanma kapsamını daha da genişleterek, kahramanlarımıza olan ödenmesi imkansız olan borcumuzu ödemeye, vefamızı göstermeye çalışıyoruz.
       Elbette ki bizlere vatanımızı bayrağımızı emanet eden şehit ve gazilerimize milletçe ödenmesi imkânsız şükran borçluyuz. Biz hükümet olarak göreve geldiğimiz günden bugüne şehitlerimizin emanetlerine ve gazilerimize devletin bütün imkanlarını seferber ederek vefa borcumuzun gereğini yerine getirmek için çalışıyoruz. Milletçe şehitlerimizin emanetlerine ve gazilerimize ebediyen sahip çıkacağız.
       Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümü ile Gaziler gününde tüm gazilerimize şükran ve minnet duygularımı sunuyorum.


Sonraki Sayfa: Bayramdan önce 2500 Gazi ve Şehit Yakınına kamuda istihdam hakkı geliyor

Önceki Sayfa : Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden 19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Anlamlı Buluşma